Raumplan č.39

Detail bytu, úvodní obrázek
Raumplan – Objekt č.39 3+kk

  001 Zádveří

  6.5

  002 Garáž

  18.5

  003 Schodiště

  2.3

  004 Obývací pokoj + Kuchyň

  23.4

  005 Umývárna

  3.3

  006 WC

  1.2

  007 Sklad

  2.2

  101 Chodba + Schodiště

  9.2

  102 Šatna

  8.6

  103 Pokoj

  17

  104 Koupelna

  6.4

  105 Ložnice

  20.3

  106 Chodba

  4.6

Užitná plocha 123.50
Celková podlahová plocha 126
Celková plocha pozemku 294
Cena dokončené nemovitosti vč. DPH Na dotaz
Stav K dispozici

Popis

Jedná se o nadčasové bydlení v řadovém rodinném domu s unikátním systémem podlaží ve dvou výškových úrovních, které napomáhá maximálně využít svažující se terén a normovou podlažnost domů. Dům se nachází na vnitřním prstenci okružní komunikace a jedná se o první dům typu Raumplan A na východní straně nově vzniklé oblasti. Fasády s okny domu jsou směřovány na ideální světové strany pro vnitřní prostředí rodinného domu – východ a západ. Přístupové fasády jsou zpravidla východní a propojení domu se zahrádkou je provedeno na západní fasádě domu.

Dispozice domu je navržena jako dvoupodlažní 5+KK s podzemním podlažím, které na straně vnitrobloku vystupuje na úroveň zahrádky v podobě obývacího pokoje s kuchyní. Podlahová plocha domu je 174.76 m2. Součástí domu je zahrádka, předzahrádka s příjezdovou cestou, terasa o výměře 16.41 m2, integrovaná garáž pro jeden automobil o výměře 18,5 m2 a pozemek o ploše 293.72 m2. Dům se přizpůsobuje svažitému terénu a spojuje úroveň východní komunikace s odlišnou výškovou úrovní vnitrobloku. Každé podlaží tak má dvě výškové úrovně, což ústí v ideální propojení exteriérů interiérem, maximální využití ploch a úžasný pokoj se světlou výškou přes 4 m. Výškový rozdíl mezi jednotlivými domy se projevuje zejména na zahradách pozemku, které se mezi sebou, jak v prostoru vnitrobloku, tak v prostorech předzahrádek, terasovitě přizpůsobují terénu a v obou případech tvoří zajímavou hru zídek z perforovaných cihel, které jsou společným prvkem celé oblasti. Vstupní fasáda domu zahrnuje v prvním podlaží vrata do garáže, vstupní dveře, zvonky, schránky a popisné číslo bytové jednotky domu. Nika pro popelnice a elektroměrná zařízení jsou zakomponována na hranici pozemku přímo do zídky předzahrádky.

Garáž pro jeden automobil je propojena přímo se zádveřím domu. Ze zádveří domu je přístup přímo do chodby se schodišťovým jádrem. Prostor pod ním je v 1.NP využit jako úklidová komora. Při průchodu schodišťovým jádrem se obyvatel domu v 1.PP dostává do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Přímo z kuchyně je přístup do malé technické místnosti se samostatným umyvadlem a toaletou. Prostor obývacího pokoje je se zahrádkou přímo propojen velkým oknem přes celou šířku fasády domu. Po vystoupání schodišťovým jádrem do první úrovně 1.NP se obyvatel domu ocitne v chodbě, která prostředkuje přístup k hlavní ložnici s oddělenou šatnou a velkou rodičovskou koupelnou. Ve druhé výškové úrovni 1.NP se nachází přístup do hlavní koupelny domu a druhé ložnice s okny na východní fasádě. Z první úrovně 2.NP se obyvatel domu dostane do vysokého pokoje, který byl navržen jako víceúrovňový dětský pokoj. Poslední druhý stupeň 2.NP slouží jako vstup na terasu domu a chodba pro pracovnu či pokoj propojený s terasou domu, která využívá východní slunce.

Dům je vybaven zásobníkovým ohřívačem vody. Vytápění je zajištěno pomocí elektrických topných rohoží, které poskytují rovnoměrné rozložení teploty v každé místnosti. Všechny objekty jsou postaveny na principu systému VELOX, vnitřní příčky jsou vytvořeny z příčkovek YTONG případně ze sádrokartonových konstrukcí. Střecha objektu je plochá s intenzivní zelení, která je šetrná k životnímu prostředí díky schopnosti zadržovat vodu a zlepšovat mikroklima okolního prostředí.

Vizualizace mají pouze ilustrativní charakter a společnost
ARCHITEKTONIKA 3000, spol. s r.o. si vyhrazuje právo na změny