Raumplan B č.36

Detail bytu, úvodní obrázek
Raumplan B – Objekt č.36 4+kk

  001 Zádveří

  6.39

  002 Garáž

  18.52

  003 Chodba + Schodiště

  6.50

  004 Obývací pokoj + Kuchyň

  22.76

  005 Umývárna

  3.54

  006 WC

  1.22

  007 Sklad

  2.07

  101 Chodba + Schodiště

  9.12

  102 Šatna

  5.22

  103 Ložnice

  14.41

  104 Koupelna

  5.14

  105 Pokoj

  19.91

  106 Koupelna

  6.24

  201 Chodba + Schodiště

  2.09

  202 Pokoj

  9.23

Užitná plocha 132.36
Celková podlahová plocha 139.86
Celková plocha pozemku 225.18
Terasa 15.74
Stav Připravujeme

Popis

Jedná se o nadčasové bydlení v řadovém rodinném domu s unikátním systémem podlaží ve dvou výškových úrovních, které napomáhá maximálně využít svažující se terén a normovou podlažnost domů. Dům se nachází na vnitřním prstenci okružní komunikace a jedná se o druhý dům typu Raumplan B na východní straně nově vzniklé oblasti. Fasády s okny domu jsou směřovány na ideální světové strany pro vnitřní prostředí rodinného domu – východ a západ. Přístupové fasády jsou zpravidla východní a propojení domu se zahrádkou je provedeno na západní fasádě domu.

Dispozice domu je navržena jako dvoupodlažní 4+KK s podzemním podlažím, které na straně vnitrobloku vystupuje na úroveň zahrádky v podobě obývacího pokoje s kuchyní. Podlahová plocha domu je 139.86 m2. Součástí domu je zahrádka, předzahrádka s příjezdovou cestou, terasa o výměře 15.74 m2, integrovaná garáž pro jeden automobil o výměře 18,5 m2 a pozemek o ploše 225.18 m2. Dům se přizpůsobuje svažitému terénu a spojuje úroveň východní komunikace s odlišnou výškovou úrovní vnitrobloku. Každé podlaží tak má dvě výškové úrovně, což ústí v ideální propojení exteriérů interiérem, maximální využití ploch a úžasný pokoj se světlou výškou přes 4 m. Výškový rozdíl mezi jednotlivými domy se projevuje zejména na zahradách pozemku, které se mezi sebou, jak v prostoru vnitrobloku, tak v prostorech předzahrádek, terasovitě přizpůsobují terénu a v obou případech tvoří zajímavou hru zídek z perforovaných cihel, které jsou společným prvkem celé oblasti. Vstupní fasáda domu zahrnuje v prvním podlaží vrata do garáže, vstupní dveře, zvonky, schránky a popisné číslo bytové jednotky domu. Nika pro popelnice a elektroměrná zařízení jsou zakomponována na hranici pozemku přímo do zídky předzahrádky.

Garáž pro jeden automobil je propojena přímo se zádveřím domu. Ze zádveří domu je přístup přímo do chodby se schodišťovým jádrem. Prostor pod ním je v 1.NP využit jako úklidová komora. Při průchodu schodišťovým jádrem se obyvatel domu v 1.PP dostává do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Přímo z kuchyně je přístup do malé technické místnosti se samostatným umyvadlem a toaletou. Prostor obývacího pokoje je se zahrádkou přímo propojen velkým oknem přes celou šířku fasády domu. Po vystoupání schodišťovým jádrem do první úrovně 1.NP se obyvatel domu ocitne v chodbě, která prostředkuje přístup k hlavní ložnici s oddělenou šatnou a velkou rodičovskou koupelnou. Ve druhé výškové úrovni 1.NP se nachází přístup do hlavní koupelny domu a vysokého pokoje, který byl navržen jako víceúrovňový dětský pokoj. Z první úrovně 2.NP se obyvatel domu dostane do třetího pokoje či pracovny a také na terasu domu, která využívá západní slunce.

Dům je vybaven zásobníkovým ohřívačem vody. Vytápění je zajištěno pomocí elektrických topných rohoží, které poskytují rovnoměrné rozložení teploty v každé místnosti. Všechny objekty jsou postaveny na principu systému VELOX, vnitřní příčky jsou vytvořeny z příčkovek YTONG případně ze sádrokartonových konstrukcí. Střecha objektu je plochá s intenzivní zelení, která je šetrná k životnímu prostředí díky schopnosti zadržovat vodu a zlepšovat mikroklima okolního prostředí.

Vizualizace mají pouze ilustrativní charakter a společnost
ARCHITEKTONIKA 3000, spol. s r.o. si vyhrazuje právo na změny